Wymarzona sala weselna

Sala weselnaKażda kobieta marzy o chwili kiedy będzie mogła ubrać piękną, białą suknie i ślubować przed ołtarzem dozgonną miłość swojemu ukochanemu mężczyźnie. W tym szczególnym dniu wszystko musi być idealne i dopięte na ostatni guzik. Dlatego też najlepiej podejść do planowania ślubu i wesela jak do ważnego projektu. Wszystko powinno być wcześniej rozpisane, wyliczone i szczegółowo uzgodnione. Tylko spokój i dobra organizacja uchronią nas od totalnego chaosu, w jaki często wpadają przyszli małżonkowie w poszukiwaniu sali weselnej, kucharza, cukierni, zaproszeń i miliona innych detali.

Remiza czy sala bankietowa?

Pierwszą rzeczą z jaką powinni się zmierzyć młodzi jest wybór sali bankietowej.  Jeżeli wiemy wstępnie ile osób chcemy zaprosić dużo łatwiej jest nam obliczyć potencjalne koszty przyjęcia weselnego.  Kierując sie tym kryterium możemy również zdecydować czy chcemy zorganizować wesele w remizie strażackiej czy specjalnej sali bankietowej.

Sala weselna dobra dla wygodnickich

Jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Wesele w remizie jest zdecydowanie tańsze, ale wymaga zdecydowanie większych nakładów czasu i energii. Dodatkowo musimy pomyśleć o wynajęciu dekoratorki do ubrania sali weselnej, zatrudnieniu kucharza, kupieniu produktów spożywczych. Wszystkie te problemy nie będą nas dotyczyły jeżeli wybierzemy na wesele opcję droższą, ale dużo wygodniejszą i mniej absorbującą, czyli salę bankietową. W takim lokalu wszystkim zajmuje się właściciel, a jedyną rzeczą którą trzeba dokupić jest alkohol. Jest to idealne rozwiązanie dla par, które mają mało czasu na organizację wesela.

sala weselna, jedzenie

Mamy salę weselną, rezerwujemy termin w kościele i szukamy orkiestry

Dopiero w momencie kiedy mamy wybraną i zarezerwowaną sale weselną możemy udać się do kościoła lub urzędu, w którym chcemy się pobrać i zabukować konkretny termin ślubu. Możemy się również powoli rozglądać za zespołem lub didżejem, który mógłby zagrać na weselu. Jeżeli nie mamy znajomych, którzy mogliby coś podpowiedzieć w tej kwestii warto porozmawiać z właścicielem wybranej sali weselnej. On na pewno niejeden zespół w życiu słyszał i może udzielić konkretnej informacji.

Podsumowując można powiedzieć, że jeżeli mamy zarezerwowaną sale weselną, termin i godzinę w kościele oraz zespół muzyczny to najważniejsze punkty związane z weselem możemy odznaczyć na plus.  Cała reszta, chociaż też jest ważna, to już tylko szczegóły, których jednak trzeba dopilnować, aby ten dzień był dla wszystkich niezapomniany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *