Wybór nowego auta używanego

kierowcaKażdy kogo stać na nowe auto z salonu i to w klasie która mu odpowiada, zwykle nie ma problemu, wybiera samochód, który mu się podoba. Jednak większość z nas musi szukać aut z rynku wtórnego. Koszty nowych samochodów zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe przeciętnego Polaka.
Niestety rynek wtórny jest pełen aut, które niekoniecznie są warte swojej ceny. Handlarze mają wiele sposobów na to, aby ukryć wady auta i sprzedać je drożej. Także kupując taki samochód warto zwrócić uwagę na to które wersje silnikowe i modele są awaryjne.

Wypisz swoje wymagania

Kupno auta często wynika z konkretnych potrzeb. Może to być powiększenie rodziny, założenie działalności gospodarczej czy po prostu potrzeba wymiany już starego auta. Każdy więc dość szybko może wypisać czego wymaga od samochodu. Powiększające się rodziny będą szukały ładownego i ekonomicznego auta, singiel chętniej zdecyduje się na zrywne coupe, a pani domu chętnie wybierze małego hatchback-a. Ładowność, ekonomiczność, rozmiary, zwrotność, bezawaryjność, bezpieczeństwo, osiągi to główne cechy wśród których trzeba znaleźć swoje priorytety. Wygląd i wyposażenie to cechy, które warto jednak analizować dopiero po tych wcześniej wybieranych.

Unikanie super okazji

Zawsze najlepszym wyjściem jest szukanie aut wycenionych w środku stawki jak na swój wiek i model. Auta wyjątkowo tanie są podejrzane, a za najdroższe możemy przepłacić, bo nawet ekspert nie wychwyci problemów, które mogą pojawić się z jednostką napędową po kilku miesiącach użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *