Uzależnienia XXI wieku

komputerMamy już od dłuższego czasu XXI wiek. Początkowo z wejściem do tej ery wiązało się spore niebezpieczeństwo. Ludzie przede wszystkim obawiali się tego, że wraz z pojawieniem się nowego tysiąclecia siądą wszystkie systemy informatyczne.

Pojawiały się różnego rodzaju spekulacje, że w urządzeniach elektronicznych zwariują kalendarze i dojdzie do tragedii, ale na szczęście do niczego takiego nie doszło i jak widać po dziś dzień dobrze nam się żyje. XXI wiek to nowoczesność, ale jednocześnie także nowe problemy i wyzwania, z którymi do tej pory nie musieliśmy się mierzyć. Są to chociażby problemy związane z psychiką co sprawia, że psychoterapia jest dzisiaj coraz popularniej stosowana.

Choroby XXI wieku

Jeśli chodzi o choroby związane z naszą psychiką, które pojawiły się w XXI wieku to z pewnością warto wspomnieć o uzależnieniach. To dzisiaj bowiem dopiero narodził się na dobre pracoholizm, a z XXI wiekiem mocno powiązało się także uzależnienie od gier komputerowych, a także od internetu. W szczególności w tych dwóch ostatnich przypadkach żaden psychoterapeuta nie daje gwarancji skuteczności leczenia i dlatego walka z tymi problemami jest naprawdę strasznie trudna.

Załamania psychiczne

Problemem XXI wieku są także załamania psychiczne. To wynika ze stale rosnącego tempa życia na które wiele osób nie do końca jest przygotowanych. To problem już nie tylko ludzi w średnim wieku, ale coraz częściej także osób młodych, jeszcze przed 30 rokiem życia. Psychoterapia może nam pomóc w takim wypadku i nie można jej unikać. Zły stan psychiczny może mieć nawet tragiczne konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *