Uporządkuj swoje życie

sprzataczkaNie każdy z nas jest uporządkowany i lubi porządek. Wręcz można powiedzieć, że większość z nas ma pewne zaległości w sprzątaniu i bałagan w szafie, piwnicy, dokumentach. Zaległości nawarstwiają się zwłaszcza kiedy brakuje nam czasu, mamy dużo pracy lub problemów w życiu osobistym. Jednak u każdego pojawia się moment krytyczny, w którym po prostu czuje, że jeśli czegoś nie zrobi z tym bałaganem to zwariuje. I to jest właśnie dobry moment na rozpoczęcie generalnych porządków.

Ważne dokumenty

Jedną z podstawowych czynności, które powinniśmy wykonać chcąc doprowadzić mieszkanie do porządku jest posprzątanie dokumentów. Jest to ważne nie tylko ze względu na nasze dobre samopoczucie, ale też interesy. Na dokumenty powinniśmy wydzielić oddzielną szufladę lub półkę. Dobrze też przygotować kilka segregatorów, foliowe koszulki i teczki. Dokumenty segregujemy rodzajami -zdrowie, mieszkanie, rachunki, paragony, kredyt, bank i inne według potrzeb. Każda sekcja w oddzielnej koszulce lub teczce. Dzięki temu unikniemy nieporządku i kar za nieopłacone rachunki.

Skarby z piwnicy

Kolejnym miejscem, które z pewnością powinniśmy uprzątnąć jest piwnica, która praktycznie w każdym domu jest składzikiem niepotrzebnych gratów. Warto zrobić tam generalny przegląd i to co jest nam niepotrzebne wystawić na sprzedaż w internecie lub wyrzucić na śmietnik. Jeżeli znajdziemy jakieś fajne rzeczy możemy jeszcze coś zarobić na tym sprzątaniu. Poza tym musimy się pozbyć sentymentów przy tych porządkach, bo inaczej utoniemy we własnych gratach.

Ubrania używane

Do uzyskania pełnego porządku w domu warto tez przyjrzeć się bliżej swojej garderobie. Zwłaszcza panie mają problemy z pozbywaniem się swoich starych ubrań, których zazwyczaj mają całkiem sporo. Niestety prawda jest bolesna – jeżeli w jakiejś rzeczy nie chodziliśmy przez ostatnie dwa lata, to raczej już jej nie założymy. Dlatego trzeba w szafie przeprowadzić ostrą selekcję, a to co niepotrzebne spakować do worków i oddać potrzebującym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *