Szkoły jazdy – jak wybrać najlepszą?

Podczas nauki jazdyJednym z pierwszych pragnień zaraz po skończeniu osiemnastego roku życia jest zdanie egzaminu na prawo jazdy i kupno pierwszego auta. Bardzo często taki prezent sprawiają sami rodzice świeżo upieczonego dorosłego. W końcu kolejny kierowca w domu zawsze może się przydać i na rodzinnych imprezach z alkoholu będą mogli korzystać oboje rodzice. Kiedy więc decyzja jest już podjęta, pozostaje jeszcze jeden spory problem – jaką szkołę jazdy wybrać?

Bez wątpienia sposób szkolenia zarówno teoretycznego jak i praktycznego ma wpływ na szanse zdania egzaminu, co widać po statystykach zdawalności poszczególnych szkół jazdy. To czy instruktorzy faktycznie ćwiczą wszystkie elementy niezbędne do bezpiecznej jazdy i do zdania egzaminu i czy wskazują na słabe i mocne strony kursanta.

Auta i plac

Wybierając swoją szkołę jazdy warto skupiać się na szkołach, które mają dokładnie takie auto jak te na których zdaje się egzamin. Jeśli w lokalnym środku egzaminacyjnym są najnowsze Toyoty Yaris nie warto wybierać szkoły, która uczy np. na Punto czy na Clio. Ważne jest także, aby ośrodek miał własny plac manewrowy, jeśli dzieli go z innymi szkołami jazdy, może się okazać, że nie będziemy mogli dobrze przećwiczyć, bo trzeba będzie zwalniać dla innego kursanta placyk.

Opinie o szkole jazdy

Ośrodki szkoleniowe dla kierowców to firmy, które są bardzo często oceniane w internecie. Oczywiście takimi opiniami można manipulować, ale jeśli negatywne wpisy odnośnie podobnych aspektów się powtarzają, to nie ma co marnować swoich pieniędzy czy czasu na taką szkołę jazdy. Przykładami takich opinii może być lekceważące podejście instruktorów do kursanta, czy niewyrabianie się z całym materiałem podczas szkolenia teoretycznego.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że czasami niektóre szkoły jazdy są naprawdę dobre, ale np. jeden instruktor zamiast uczyć kursantów, to jeździ z nimi po mieście i załatwia za każdym razem swoje prywatne sprawy. Oczywiście możemy wtedy poprosić o zmianę instruktora co przecież nie przekreśla całej szkoły jazdy.

Nasza redakcja szczerze poleca szkołę jazdy G.P.S. Z Krakowa http://gps-naukajazdy.pl , która nie tylko świetnie uczy, ale także ma wyjątkowo rozbudowaną ofertę szkoleń na prawo jazdy, od standardowych, przez weekendowe, po ekspresowe. Dosłownie każdy dopasuje w tym ośrodku szkoleniowym czas nauki do swoich potrzeb. Także z ciekawych propozycji jest możliwość konsultacji z psychologiem przed egzaminem, pozwala to ograniczyć niepotrzebny stres. Mało która szkoła jazdy w Krakowie czy nawet całej Polsce oferuje takie rozwiązanie.

Audi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *