Szafy – jedne z ważniejszych mebli w naszych domach

szafa wnękowa - realizacja Atelier24.pl Efektywne wykorzystanie przestrzeni liczy się przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach, ale nawet w dużych domach bardzo ważne są pojemne szafy. Im bowiem dłużej gdzieś mieszkamy, tym więcej rzeczy gromadzimy, a szafy mieszczą najwięcej z nich. Zanim jednak dokonamy wyboru warto zastanowić się nad tym jak duża i z jakimi rozwiązaniami będzie najlepsza dla nas szafa.

Wymiary

W przypadku szaf wnękowych sprawa jest prosta bo wymiary odpowiadają właśnie wielkości wnęki. Tu nie ma o czym dyskutować, bo inaczej niż właśnie dzięki szafie wnękowej ciężko jest efektywnie wykorzystać taką przestrzeń. W innych przypadkach dużo zależy oczywiście od pomieszczenia i innych mebli, jednak lepiej rezygnować z komód czy regałów właśnie na rzecz większej szafy. Nie warto jednak decydować się na szafy zbyt głębokie, w przypadku części z wieszakami zwyczajnie nie wykorzystamy tej przestrzeni, przy szufladach mamy jej odrobinę więcej, ale np. z mniejszych półek będzie trudno coś wyciągnąć.

szafa wnękowa - realizacja Atelier24.plWarto także zastanowić się, czy faktycznie warto decydować się np. na szafę do sufitu. Na wysokie półki można bowiem układać jedynie rzeczy z których nie korzystamy za często, a równie dobrze można je trzymać w ozdobnych pudłach na niższej szafie.

Szafa praktyczna i wygodna

Zamawiając szafę na wymiar, nawet niekoniecznie wnękową, możemy zamówić wiele ciekawych rozwiązań ułatwiających przechowywanie konkretnych przedmiotów. Jednymi z popularniejszych są koszyczki na skarpetki/bieliznę, wieszaki na krawaty, specjalne uchwyty na buty i wiele więcej. Takie rozwiązania bardzo ułatwiają utrzymanie porządku w szafie i ułatwiają dostęp do wszystkich ciuchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *