Stomatologia estetyczna to?

UśmiechDbanie o piękny wygląd zajmuje nam coraz więcej czasu, zarówno panie, jak i panowie starają się zawsze wyglądać dobrze. Poza oczywistym podążaniem za modą i stosowaniem kosmetyków, wiele osób coraz mocniej interesuje się stomatologią estetyczną.

Piękny uśmiech ma ogromny wpływ na to jak odbierają nas inne osoby, szczególnie pierwsze wrażenie może być mocno spotęgowane dzięki prostym i białym zębom. Problem w tym, że nie każdy rodzi się z prostymi zębami, a tym bardziej zdrowymi. Z wiekiem mogą także pojawiać się ubytki w zębach lub co gorsza w całym uzębieniu. W takich momentach jedynym właściwie sposobem jest skorzystanie ze stomatologii estetycznej.

Zabiegi

Sama stomatologia estetyczna to zbiór zabiegów dentystycznych mających za główny cel poprawę wyglądu uzębienia. Do podstawowych zabiegów stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie nakładkowe, piaskowanie i naświetlanie w celu rozjaśnienia szkliwa. Ten zabieg jest standardowo wpisany w usługi gabinetów właśnie jako zabieg czysto związany ze stomatologią estetyczną. Faktycznie jednak obecnie do poprawy wyglądu zębów wykorzystuje się także takie zabiegi jak:

  • wstawianie licówek,
  • wymianę zębów uszkodzonych i zniekształconych na implanty,
  • wszelkie zabiegi z zakresu ortodoncji.

Choć bezpośrednio nie nazywa się tych zabiegów w ten sposób, to zdecydowana większość pacjentów ma na celu poprawę wygląd uzębienia, dopiero na drugim planie jest zdrowie jamy ustnej.

Stomatologia estetycznaCzy warto decydować się na stomatologię estetyczną?

Wszyscy specjaliści od stomatologii jasno tłumaczą, że wszystkie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są w miarę bezpieczne dla pacjenta. Jedyne co można więc rozważać, to koszt takich zabiegów. Czy warto więc wydać np. 10 tys. złotych za wymianę przynajmniej części uzębienia na nowoczesne, równe i białe implanty? Dla niektórych kwota ta będzie absurdalna, jednak trzeba zauważyć, że popyt na takie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej mają coraz większy popyt i zwyczajnie w Polsce jest coraz więcej osób, które stać na taki wydatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *