Sposoby na zatkany nos

nosNikt z nas nie lubi być przeziębiony. Niestety wiosna i jesień to okresy, kiedy najłatwiej nabawić się jakiejś choroby, bo pogoda jest zmienna, nie wiadomo jak się ubrać. Dlatego tez niewiele brakuje, aby zaczęło nas boleć gardło, głowa, zaatakował katar. Przeziębienie najlepiej jest wyleżeć w łóżku, ale jeżeli nie mamy na to czasu są różne sposoby na zlikwidowanie jego objawów.

Parujące napoje

Jeżeli męczy nas katar, a noc jest cały czas zapchany, najważniejszym zaleceniem dla nas jest odpowiednie nawilżanie śluzówki. Pomogą nam przy tym nie tylko inhalacje oraz odpowiednie nawilżenie powietrza w domu, ale też dobre nawilżanie organizmu. Ulgę w oddychaniu z pewnością przyniesie nam spożywanie gorących napojów.

Tarty chrzan

W momencie kiedy ucieramy świeży korzeń chrzanu, uwalniają się z niego silnie działające olejki eteryczne. Dzięki temu silny i ostry zapach tego warzywa szybko oczyszcza zapchany nos i ułatwia oddychanie. Dlatego jeżeli masz już dosyć oddychania ustami, warto zetrzeć korzeń chrzanu na tarce i intensywnie przy tym wdychać powietrze nosem.

Aromatyczna chusteczka

Badania wykazały, że wdychanie niektórych olejków eterycznych znacznie zmniejsza obrzęk śluzówki nosa. Można kupić już gotowe, nawilżone chusteczki w aptece lub niektórych drogeriach lub skropić olejkiem zwykłą chusteczkę. Zapachy, które ułatwią oddychanie to m. in. sosna, eukaliptus, mięta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *