Smartphone – narzędzie naprawdę przydatne

iPhoneNowoczesne technologie otaczają nas teraz jak nigdy wcześniej. Rewolucja zaczęła się od komputerów osobistych, które są teraz w większości polskich domów. Kolejny etap przejęły laptopy i notebooki. W tej chwili królują smartphone i tablety. Moda na te urządzenia opanowała cały świat, już teraz można łączyć telefon z telewizorem, a nawet samochodem czy inteligentnym domem. Jednak czy te wszystkie urządzenia są nam faktycznie potrzebne?

Internet zawsze i wszędzie

Niewątpliwą zaletą smartphone jest możliwość korzystania z mobilnego internetu. Ciągły dostęp do nieograniczonego źródła wiedzy jakim jest internet to niewątpliwie ogromna zaleta. Będąc daleko od domu i w nagłych wypadkach szybko możemy się dowiedzieć jak np. prowizorycznie naprawić zepsute auto lub znaleźć najbliższą restaurację, stację benzynową, usługodawcę czy zająć się innym problemem czy . Ile sytuacji, tyle i zastosowań, jednak zdecydowanie najczęściej jest wykorzystywany w biznesie, kiedy można szybko komunikować się za pośrednictwem e-maili.

Czy faktycznie tak potrzebne?

Sprzedaż smartphonów i w szczególności tabletów nieustannie rośnie. Gadżety te stały się tak popularne, że widać je dosłownie wszędzie – na ulicach w autobusach, pociągach czy innych miejscach publicznych. Niestety prowadzi to do dość niepokojącej tendencji cyfryzacji kontaktów międzyludzkich. Ludzie jadący np. w jednym przedziale pociągu wolą grzebać w telefonie, zamiast rozmawiać z innymi podróżnymi. Wcześniej ludzie też radzili sobie bez takich urządzeń i na pewno teraz by sobie poradzili. W czasie urlopów lepiej wręcz właśnie zostawić takie urządzenia, aby móc od nich odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *