Smartphone – czy naprawdę tak potrzebny?

Ze smartphoneSzał na nowoczesne telefony bez wątpienia zapoczątkowały telefony iPhone od Apple. W tym momencie rynek zdecydowanie się rozbudował i firma z Cupertino nie ma monopolu, a wręcz z czasem traci na rzecz innych marek. Artykuł ten ma jednak dotyczyć, czy faktycznie tak jak pokazują to nam reklamy taki telefon stał się wręcz niezbędny?

Wspomniany iPhone, Samsungi, HTC, Motorole – naprawdę jest w czym wybierać. Telefony oferują wiele ciekawych opcji, jednak czy warto inwestować w nie tyle pieniędzy? Najnowszy iPhone kosztuje ponad 4 tys złotych.

Smartphone bez internetu

Każdy kto uważa, ze do smartphone nie jest potrzebny internet jest w ogromnym błędem. Brak pakietu internetowego czyni ze smartphone zwykły telefon za sporą sumkę pieniędzy z całą masą nieprzydatnych funkcji. Dostęp do informacji całą dobę i w każdym miejscu, możliwość odbierania i wysyłania e-maili, słuchania radia internetowego, korzystanie z informacji o ruchu, tanich wideo-rozmów, oglądania materiałów na YouTube, map i wiele innych udogodnień na wyciągnięcie ręki jest właśnie dostępnych z internetem.

Czy faktycznie potrzebny?

Ogólnie rzecz biorąc smartphone nie są nam niezbędne, na pewno bardzo ułatwiają i umilają życie. Pomagają w uzyskiwaniu konkretnych celów, ale dzieje się to ogromnym kosztem – uwiązaniem do technologii i globalnej sieci. W pewnym sensie, kiedy ta technologia zawodzi – tracimy zasięg, telefon się rozładuje lub zepsuje, stajemy się bezradni. Człowiek uzależniony od technologii przestaje widzieć alternatywy i może zbyt mocno wierzyć swym urządzeniom. Przykładem mogą być japońscy turyści, którzy wjechali do morza, bo tak ich pokierowała nawigacja.

Technologie, takie jak smartphone są korzystne, ale zawsze trzeba znaleźć umiar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *