Rower na zdrowie!

roweryUprawianie sportu to z pewnością jeden z filarów zdrowia. Ruch jest nam niezbędny do normalnego funkcjonowania. Poprawia się bowiem wydolność organizmu, spada ryzyko chorób naczyniowych, które są głównym powodem zgonów w Polsce. Świetnie więc jeśli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i szybko przemieszczać się po mieście dbając właśnie o zdrowie.

Moda na rower

Bez wątpienia od kilku lat możemy zauważyć modę na poruszanie się po miastach rowerem. W programach śniadaniowych niezliczone ilości razy był podnoszony temat korzyści płynących właśnie z tego sportu, co z pewnością świadczy właśnie o modzie. Nawet władze miast i zresztą na szczeblu krajowym widzą potrzebę ułatwienia życia cyklistom. Powstają więc ścieżki rowerowe, parkingi dla rowerów czy nawet zwiększane są przywileje rowerzystów na drogach.

Do pracy też warto?

Jednak w całej tej modzie chodzi nie tylko o zdrowie, ale i o fakt, że może to być świetny pomysł na poruszanie się po mieście. Już od lat władze miast starają się zniechęcać mieszkańców do samochodów i zachęcać do komunikacji miejskiej oraz innych środków transportu zajmujących mniej miejsca na drodze i emitujących mniej spalin. Rower idealnie się więc wpisuje w tą politykę. Faktycznie też można często znacznie szybciej dojechać do celu omijając korki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *