Puzzle zawsze w modzie

puzzlePuzzle to jedna z najbardziej popularnych zabawek od kilkudziesięciu lat. Sprawia frajdę dzieciakom w każdym wieku, niezależnie od płci. Poza tym puzzle dają dużo satysfakcji i możliwości współpracy z dorosłym przy budowie ogromnych obrazów, czy nawet małych widoczków na postaci z kreskówek. Dlatego puzzle są zawsze dobrym prezentem dla malucha.

Zabawka edukacyjna

Puzzle są jedną z tych zabawek, które z czystym sumieniem mogą kupić rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech. Puzzle uczą młodych ludzi wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na jednym zadaniu, dlatego są bardzo dobre dla dzieci z ADHD. Poza tym ćwiczą precyzję ruchów i rozwijają spostrzegawczość malucha.

Dla dzieci w każdym wieku

Puzzle są bardzo zróżnicowane od względem stopnia trudności, wielkości i ilości elementów. Już dzieci, które ukończyły drugi rok życia mogą zacząć układać nieskomplikowane kolorowe elementy, dobierać je kolorami czy kształtami. Im starsze dziecko, tym większy ma wybór. Dobrze jednak przy wyborze puzzli kierować się radami producenta.

Nic na siłę

Niektóre dzieci są zakochane w układaniu puzzli i zrobią wszystko, aby w końcu ułożyć obrazek ze swoją ulubioną postacią z kreskówki czy bajki. Jednak są również maluchy, które nie lubią puzzli i za żadne skarby nie chcą się do tej zabawy przekonać. Co wtedy zrobić? Najlepiej nie naciskać i na jakiś czas odpuścić. Być może za pół roku dziecko samo zechce poukładać puzzle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *