Psychoterapie indywidualne – czyli kiedy pomoże psycholog

psychoterapia indywidualnaPsychologia to już od kilku lat bardzo popularna dziedzina wiedzy, czy wręcz od niedawna nauka. Wynika to z wielu czynników, jednak bardzo istotny wpływ ma tryb życia jaki większość z pacjentów psychologów prowadzi na co dzień. Psychoterapie indywidualne w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu to standard.

Terapie indywidualne są zdecydowanie najbardziej popularne w Polsce, choć i grupowe zaczynają zyskiwać na znaczeniu. Oba jednak rozwiązania powinny być kierowane w innych przypadkach. Wiele oczywiście zależy od indywidualnej osoby i problemu. Jednak standardowo np. problemy małżeńskie są rozwiązywane na indywidualnych spotkaniach, nikt raczej nie chciałby prać rodzinnych brudów na forum publicznym, bo mogło by się to wręcz jeszcze gorzej skończyć.

Psychoterapie indywidualne odpowiedzią na stress

Życie w nowoczesnym świecie jest pod wieloma względami bardzo stresujące. Każdy oczywiście zdaje sobie sprawę ze stresogenności niektórych miejsc pracy, kredytów, pędu konsumpcyjnego. Są jednak czynniki na które nie zwracamy uwagi na co dzień. Miejski hałas, mnogość przeróżnych bodźców jakimi atakowany jest przez cały czas nasz organizm, spaliny, jaskrawe światła – to wszystko wręcz niezauważalnie pogarsza nasz stan psychiczny.psychoterapia

Jak twierdzą psychologowie, to wszystko może prowadzić do wielu zaburzeń psychologicznych jak chociażby depresja czy nawet zwykłe rozdrażnienia. Początkowo oczywiście warto wybrać się na dłuższy urlop w jakieś spokojne miejsce, spędzić trochę czasu z rodziną, ale jeśli problemy wracają, to wtedy właśnie przydają się psychoterapie indywidualne.

psychoterapeutaNajpopularniejsze psychoterapie

Jak podpowiedziała nam psycholog z Wrocławia, zainteresowanie psychoterapiami indywidualnymi wynika z dyskretnej i poufnej atmosfery takich spotkań. Bez obaw o wyjawienie swoich sekretów mogą opowiadać o swoich problemach. Wciąż bowiem w niektórych środowiskach chodzenie na psychoterapie może być odebrane negatywnie. To podejście się zmienia, ale wciąż jest normą w Polsce. Dużo daje także fakt, że psychoterapeuta może często między wierszami wyłapać główne źródło zaburzeń i znaleźć indywidualne rozwiązanie, na jakie sam pacjent by nie wpadł.

Psychoterapie to z pewnością dziedzina, która będzie się rozwijać. Tym bardziej z coraz szybszym i bardziej stresującym trybem życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *