Psycholog przyjacielem dziecka

dziecko u psychologaBycie rodzicem jest najprawdopodobniej jednym z najpiękniejszych i zarazem najtrudniejszych ról jakie pełnimy w życiu. Od momentu narodzin dbamy o naszego maluszka i staramy się mu zapewnić wszystko co najlepsze. Często niestety pomimo naszych najlepszych chęci nasze dziecko nie rozwija się prawidłowo, pojawiają się różne problemy, z którymi nie umiemy sobie sami poradzić. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest wizyta u psychologa.

Kiedy udać się do psychologa?

Jeżeli widzimy, że z naszym dzieckiem dzieje się coś niedobrego w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do pediatry. Po dokładnym przebadaniu dziecka i określeniu stanu jego zdrowia, lekarz stwierdzi czy problem tkwi w psychice dziecka i wtedy skieruje je na spotkanie z psychologiem. Nie należy się obawiać tej wizyty, gdyż psycholog jest jak każdy inny lekarz i może jedynie pomóc naszemu maluchowi.

Pierwsza wizyta u psychologa

Do pierwszej wizyty najlepiej przygotować malca psychicznie. Trzeba mu wytłumaczyć, że pan lub pani psycholog będą chcieli chwilkę się z nimi pobawić i porozmawiać. Psychologowie z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi potrafią obchodzić się z nimi delikatnie i bezstresowo prowadzić rozmowę. Często mają specjalnie przystosowane do pracy z najmłodszymi pokoje, pełne kolorów i edukacyjnych zabawek.

Szczerość najważniejsza u psychologa

Poza tym, że psycholog będzie rozmawiał z naszym maluchem, na pewno również my musimy być gotowi na rozmowę, gdyż często problemy dzieci wynikają z sytuacji panującej w rodzinie. Ważne jest aby być szczerym w rozmowie z psychologiem i nie wstydzić się mówić o problemach rodzinnych – tylko w ten sposób psycholog może prawidłowo zdiagnozować malucha i mu pomóc.

Jeśli szukasz dobrego specjalisty w zakresie psychologii, polecamy Self-Esteem – psycholog płock . Jest to w tej chwili najlepszy psycholog dziecięcy w Płocku i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *