Psycholog dobrym zawodem na przyszłość?

Rynek pracy to obecnie wyjątkowo niekorzystne miejsce dla szukających zajęcia na stałe, szczególnie młodych ludzi. Pracodawcy mają ogromne wymagania przy niskich stawkach. Kryzys odbił się na każdej części gospodarki, jednak są rejony, które niezależnie od ostatnich trendów maja się całkiem dobrze. Zawsze pracą mogą się cieszyć wszyscy lekarze, jednak przejście przez wszystkie szczeble edukacji zajmuje dużo czasu i wysiłku, a także odpowiedzialność lekarza est ogromna. Zawód, który nie wymaga ani zbyt dużych znajomości, ani zdolności z zakresu matematyki, chemii czy fizyki, a dający przy tym niezłe dochody to psycholog.Psycholog

Problemy w zdobyciu kwalifikacji na psychologa

Problem w tym, że kierunki związane z psychologią stają się coraz bardziej oblegane. Coraz więcej młodych osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że psychologia to niezły sposób na życie. Kiedy na kierunku psychologia na jedno miejsce przypada ponad 5 osób, można się także domyślać, ze po ukończeniu studiów będzie także duża konkurencja. Niestety, aby zarabiać dużo jako psycholog trzeba wyrobić sobie renomę wśród pacjentów, tylko wtedy psycholog jest w stanie dobrze zarobić na swych terapiach.

Jednym z dobrych specjalistów jest bez wątpienia Magdalena Gruszka psycholog Wrocław. Poza standardowymi terapiami, oferuje także coaching. Gabinet tego psychologa mieści się pod adresem: ul. Wita Stwosza 28 pok. 417, 50-149 Wrocław.

Specjalizacje psychologów

Tak jak większość zawodów, także psychologowie mogą robić specjalizacje. Właśnie od tych specjalizacji zależy jaką pracę będzie miał psycholog. Decydując się na terapie małżeńskie i nałogów i inne podstawowe psychoterapie, psycholog musi zmierzyć się z większą konkurencja, ale zarobki mogą być duże. Psychologowie biznesu to dość nowa specjalizacja, która cieszy się sporym zainteresowaniem dużych firm i tu przeciętne zarobki będą większe, ale raczej nie przekroczą zysków z dobrego prywatnego gabinetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *