Przeprowadzka – o czym pamiętać?

przeprowadzkaPrzychodzi taki moment w życiu niemalże każdego człowieka, że trzeb się przeprowadzić. Najczęściej dzieje się to w momencie, kiedy zakładamy rodzinę. Ale są rekordziści, którzy przeprowadzają się nawet kilkanaście razy w ciągu całego życia. Przeprowadzka to zawsze sporo zamieszania i stresu. O czym koniecznie nie możemy zapomnieć?

Zmiana dokumentów

Ważne jest, aby każda zmiana danych osobowych była zaznaczona w naszym dowodzie. Jeżeli dane z dowodu nie będą się zgadzały z danymi na prawo jazdy, to jest to spory problem i może nam utrudnić załatwienie wielu formalności. Dlatego lepiej pomyśleć o tym wcześniej i zawczasu uaktualnić adres we wszystkich dokumentach.

Informacja dla banku

W momencie kiedy zmieniamy adres, musimy również pamiętać, aby powiadomić o tym wszystkie instytucje, które mogą ode nas czegoś chcieć. Koniecznie trzeba to zrobić w ZUSie, urzędzie skarbowym, oraz we wszystkich bankach, w których trzymamy oszczędności lub mamy konto.

Media

W momencie kiedy opuszczamy stare mieszkanie lub dom, nie możemy zapomnieć o wyrejestrowaniu się z opłat za gaz czy prąd. W ten sposób unikniemy płacenia czyichś rachunków za media. Należy tez pamiętać o wyrejestrowaniu swojego telewizora i radia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *