Protetyka – tylko dla starszych?

Protetyka BydgoszczZdrowe uzębienie jest niezwykle ważne dla każdego. Estetyka jamy ustnej to bardzo istotna cześć naszego wyglądu – nikt przecież nie będzie miał cały czas zamkniętych ust z względu na braki w uzębieniu. Także kwestia wygodnego spożywania posiłków zależy od kompletu zębów. Protetyka jest dziedziną, która pozwala uzupełniać raki.

Protetyka kojarzy się wielu ze starszymi osobami, które nie mają po kilka zębów i nocą wkładają do szklanki sztuczną szczękę. Faktycznie jednak protetyka to bardzo szeroki zakres zabiegów i prac. Jak wyjaśniła nam Pani Iwona Jabłońska protetyk Bydgoszcz wykonuje prace protetyczne dla osób w każdym wieku. Oczywiście przeważają osoby starsze, ale także wśród 20 latków nie brakuje osób z wykonanymi usługami protetycznymi.

Protetyka to tylko sztuczne szczęki?

Zakres usług protetycznych już dawno wyszedł tylko poza sztuczne szczęki. Dziś protetyk musi mieć także sporą wiedzę jako chirurg. Korony, mosty czy licówki t jedynie przykłady prac protetycznych oferowanych w gabinecie Pani Iwony z Bydgoszczy. Mocowanie jednego czy dwóch zębów na całej sztucznej szczęce było by przesadą, także możliwość wstawienia zęba niemal identycznego z prawdziwym sprawia, że zdecydowanie częściej wybieramy nowoczesne usługi protetyczne.

Zabiegi dla młodych

Jak wspomina protetyk z Bydgoszczy mit wiekowego pacjenta w gabinecie protetycznym już dawno przestał obowiązywać. Coraz częściej odwiedzają bowiem bydgoskiego protetyka młode osoby albo z wybitymi zębami, które trzeba zastąpić, ale co ciekawe z chęcią poprawienia wyglądu zębów poprzez pełną wymianę uzębienia. Wiele osób decyduje się na rezygnacją z dotychczasowego uzębienia na rzecz implantów protetycznych. Stare zęby – jeśli zdrowe, są po spiłowaniu podstawą nowych protez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *