Praca w hotelach na całym świecie – ideał dla studenta

Wakacje są czasem, kiedy wielu studentów wcale nie wyleguje się pod palmami i wypoczywa, raczej ciężko pracuje. Szczególnie osoby chcące posiadać własną gotówkę, lub próbujące odciążyć rodziców, szukają tymczasowych zawodów. Hotel to miejsce pracy dość ciekawe i dodatkowo nie najgorzej płatne. Szczególnie wybierając kwaterę do obsługi gdzieś za granicą. W ten właśnie sposób młodzi ludzie łączą przyjemne z pożytecznym – pracę w hotelu i wypoczynek. Hotel opłaca cały pobyt, a dodatkowo wręcza pensję – są to więc wakacje za które otrzymuje się pieniądze, ale czy na pewno?

Hotel zatrudniających młodych

Szczególnie luksusowe hotele często kierują swe usługi do konkretnych narodów lub na przestrzeni lat w danym kraju zdobyły dobrą renomę. Właśnie taki hotel bardzo chętnie zatrudnia na czas wakacji młodych ludzi dobrze znających języki. Hotelarze preferują jednak pracowników z państw dostarczających najwięcej klientów. Jeśli więc dany hotel odwiedzają często Niemcy, to właściciel chętnie zatrudni młodego Niemca. Umożliwia to bowiem komunikację z gośćmi hotelowymi w najwygodniejszym dla nich języku – ojczystym. Zwykle młody student wyjeżdżający do pracy w zagranicznym hotelu najwięcej zajęć ma po przyjeździe nowych osób, z czasem goście staja się dużo bardziej samodzielni, a pracownik ma więcej czasu dla siebie.

studentWypoczynek na 100%?

Czy jednak praca jaką oferuje dobrej klasy hotel umożliwia jakikolwiek odpoczynek? Niestety dla młodego człowieka nie zawsze może liczyć on na dużo czasu wolnego, zależy to bowiem od samych gości hotelu. Jeśli są samodzielni, zwykle potrzebują kilku wskazówek na początku. Można jednak trafić na osoby wymagające niemal nieustannej pomocy – w takim wypadku praca jest ważniejsza. Jednak zdecydowana większość gości hotelowych radzi sobie sama z większością zadań i problemów. W najlepszym wypadku można otrzymać pensję za praktycznie nic nie robienie – poza komfortem obecności w razie potrzeby. Sama możliwość skorzystania z usług pracownika hotelu posługującego się na co dzień danym językiem jest bardzo komfortowe dla gości i podnosi prestiż hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *