Płoty betonowe sposobem na ciekawskich sąsiadów

płoty betonoweW dzisiejszych czasach coraz większa ilość ludzi ucieka od ścisku i codziennego zgiełku miasta na obrzeża lub na wieś. Potrzebujemy prywatności i przestrzeni, czego na miejskich osiedlach i blokowiskach stanowczo brakuje. Jednak nawet jeśli kupimy już wymarzoną działkę pod miastem, często nie możemy czuć się do końca swobodni. Dzieje się tak przez ciekawskie spojrzenia sąsiadów zza płotu, którzy z każdego miejsca na swojej posesji mogą nas podglądać i kontrolować.

Oczywiście jest kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Możemy np. posadzić gęsto krzewy lub żywopłot. Jednak rośliny dają nam ochronę jedynie latem, kiedy są zielone i kwitną. Poza tym wymagają ciągłej uwagi i opieki – trzeba je podlewać i często przycinać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie odpowiedniego ogrodzenia.

Ochrona dzięki płotom betonowym

Najlepiej przed ciekawskimi spojrzeniami ochronią nas płoty betonowe. Są one budowane z gotowych prefabrykatów, więc ustawienie takiego ogrodzenia zajmuje ok. 1-2 dni w zależności od powierzchni działki. Ponadto dużym plusem płotów betonowych jest ich niski koszt, w porównaniu do innych tak trwałych rodzajów ogrodzenia. Odgradzając się od sąsiadów w ten sposób zapełniamy sobie spokój na min. 20 lat. Co więcej płoty betonowe nie wymagają żadnych dodatkowych nakładów, ani odświeżania.

Płoty betonowe – wady

Wiele osób uważa jednak, że dużą wadą tego rodzaju ogrodzenia jest estetyka. Ten problem był szczególnie widoczny kilkanaście lat temu, kiedy płoty betonowe były szare, smutne i wszędzie takie same. W dzisiejszych czasach producenci proponują nam jednak szeroki asortyment wzorów, z różnymi urozmaiceniami, dzięki czemu możemy wybrać płot idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Dodatkowo taki betonowy płot idealnie nadaje się do malowania, więc jego kolor zawsze będzie pasował do koloru naszego domu – oazy spokoju i dobrze strzeżonej prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *