Oszczędzanie podczas zakupów – jak ograniczać wydatki

portfelFinansowe problemy mogą dopaść każdego, niezależnie od zarobków. Często można wręcz zauważyć, że wzrost zarobków zwykle wiąże się ze wzrostem wymagań i w związku z tym i kosztów życia. Jak więc zaoszczędzić trochę pieniędzy na ewentualne niespodziewane wydatki? Zapewnić sobie tzw. miękką poduszkę i zrezygnować z potrzeby zaciągania kredytów?

Kontrola wydatków

Podstawą jest skrupulatne kontrolowanie każdej wydanej złotówki. Przykładem może być dość prosta sytuacja, kiedy każdego ranka przed pracą udajemy się do pobliskiego sklepu i kupujemy sobie drugie śniadanie do pracy. Kilka drobnych spożywczych produktów i okazuje się, że wydaliśmy 10 zł, niby niewiele, ale powtarzane przez 20 dni daje kwotę 200 zł miesięcznie. Brak rachuby przy zakupach widać także wśród osób kupujących kartą, kiedy pieniądze podczas zakupów znikają bezpośrednio z konta, a nie z portfela trudno jest połapać się ile pieniędzy wydaliśmy.

Promocyjny szał

Każdy, kto choć trochę interesuje się cenami produktów zdaje sobie sprawę z tego, że promocje nie zawsze są warte zainteresowania, a zawsze mają przyciągnąć klientów, aby ci przy okazji kupili inne produkty. Jednym z bardzo ciekawych sposobów na bycie prawdziwym łowcą promocji jest na dzień przed zakupami przeglądanie gazetek promocyjnych wszystkich sklepów do których mamy dość niedaleko. Warto pamiętać przy tym, że auto na wodę nie jeździ, więc jeśli mamy zaoszczędzić np. 2 złote przy jeździe np. 10 km, to zupełnie się to nie opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *