Oszczędna wyprawka dla noworodka

Kobieta w ciążyPojawienie  się nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie w każdym domu. Noworodek to ogromna radość nie tylko dla rodziców, ale także świeżo upieczonych dziadków, nowych ciotek i wujków. Oprócz wielkiego szczęścia posiadanie dziecka wiąże się na początku ze sporym nakładem finansowym, czyli zakupem tzw. wyprawki. Skompletowanie wyprawki dla dziecka to koszt rzędu od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dla osób mniej zamożnych może to być wielkie wyzwanie, jednak jest wiele sposobów na zmniejszenie kosztów do niezbędnego minimum.

Wyprawka od znajomych

Jednym z najlepszych i najbardziej bezpiecznych sposobów zmniejszenia kosztów wyprawki dla niemowlaka jest rozpuszczenie wśród znajomych wieści o przyszłych narodzinach. Na pewno wśród nich znajdują się jakieś młode mamy, z którymi można skonsultować co jest naprawdę potrzebne w wyprawce dla dziecka, a co jest tylko zbędnym gadżetem. Jest również możliwość, że znajomi nie planują więcej dzieci i w związku z tym chcą pozbyć się części rzeczy z wyprawki dla dziecka. W ten sposób możemy zdobyć całkiem ładne, nowe sprzęty czy ubranka w niskiej cenie lub nawet kompletnie za darmo.

Używana wyprawka dla dziecka

Dobrym pomysłem na zmniejszenie kosztów związanych z zakupem wyprawki dla niemowlaka jest również regularne buszowanie w komisach i sklepach z używaną odzieżą. Ponieważ małe dzieci często w ogóle nie niszczą ubranek możemy w lumpeksach znaleźć rzeczy naprawdę dobrej jakości, znanych marek w bardzo przystępnej cenie. Poza tym ubranka używane były już kilka razy prane, dzięki czemu pozbawione są wszelkich związków chemicznych dodawanych np. przy farbowaniu.

Wyprawka dla dziecka z Internetu

W dzisiejszych czasach bardzo popularnym sposobem  kompletowania wyprawki dla dziecka jest również robienie zakupów przez Internet. Jest to dobre dla kobiet w ciąży zagrożonej, które nie mogą zbyt dużo chodzić w poszukiwaniu wymarzonych artykułów dla bobasa. Ponadto Internet daje możliwość łatwego porównania cen i nabywania sprzętów do wyprawki dla dziecka bezpośrednio u producenta, co z pewnością obniży koszty z tym związane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *