Nauka jazdy dziś, a kiedyś

samochodyJeszcze 30-40 lat temu samochód był tak naprawdę wielkim rarytasem. Jego cena była wysoka, ale gorzej było z tym, że kupić samochód graniczyło z cudem z racji ich ograniczonej ilości. Dzisiaj sytuacja uległa diametralnej zmianie. Samochód przestał być dobrem luksusowym, a stał się dobrem koniecznym i praktycznie każdy z nas chce mieć swój samochód. Jest do tego coraz więcej rodzin, które posiadają więcej niż jeden pojazd co świadczy o ogromnej popularności tego środka transportu. W związku z takim zainteresowaniem samochodami szkoły jazdy są dzisiaj bardzo oblegane i naprawdę nie narzekają na ilość kursantów. Najczęściej szkoli się kierowców oczywiście do kategorii B prawa jazdy, czyli dla samochodów do 3.5 tony.

Ile kosztuje prawo jazdy?

Koszt prawa jazdy jest zależny od wielu czynników. Sama szkoła jazdy to zazwyczaj największy wydatek, ale wcale nie zawsze musi tak być. Przeciętnie koszt podstawowego kursu na prawo jazdy kategorii B kosztuje około 1000 złotych. Wiele szkół jazdy daje swoim klientom możliwość rozłożenia tej opłaty na dwie lub więcej rat, wszystko zależy od szkoły. Jeśli jednak podstawowe szkolenie nam nie wystarczy to później będzie płacić za dodatkowe godziny od 30 do 50 i więcej złotych. Sam egzamin kosztuje niecałe 200zł, ale jeśli nie zdamy to płacimy później za każdego kolejne podejście. To właśnie dlatego koszt kursu nie zawsze musi być najdroższą część całego etapu zdobywania prawa jazdy. Należy pamiętać także o tym, że jeśli nie zdamy praktyki w ciągu pół roku to dodatkowo trzeba będzie także zdawać teorię.

Szukając dobrej szkoły warto wybierać te, w których nauka jazdy jest możliwa w kilku wariantach. Szkoła jazdy GPS z Krakowa oferuje wiele ciekawych rozwiązań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *