Modny hand-made

handmadeW ciągu ostatnich lat w naszym kraju sporo się zmieniło jeśli chodzi o to, co uważamy za cenne i warte zakupu. Nacieszyliśmy się już trochę kapitalistycznym przepychem wszelkiego rodzaju dóbr i powoli zaczynamy doceniać to co jest jedyne i niepowtarzalne. Wybieramy raczej popularny hand-made, niż tańszy produkt wyprodukowany na wschodzie. Jakie produkty wyrabiane ręcznie najbardziej przypadły nam do gustu?

Garderoba niepowtarzalnie

Oczywiście w modzie zawsze znajdzie się miejsce dla alternatywnych inicjatyw. Hand-made był tutaj obecny od zawsze, ale teraz przeżywa prawdziwe apogeum popularności. Wszyscy chcemy być niepowtarzalni, znudziły nam się jednakowe ubrania z sieciówek, dlatego wolimy zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że mamy coś naprawdę oryginalnego. Szaleństwo hand-made zapanowało także na rynku dodatków takich jak torebki, kolczyki, biżuteria czy paski. Wiele osób, które posiadają trochę zacięcia i talentu zarabiają na tym biznesie całkiem niezłe pieniądze.

Scrapbooking, czyli zabawa dla kreatywnych

Bardzo modne jest też ostatnio wręczanie małych prezentów wykonanych specjalnie dla danej osoby. Może to być pięknie, ręcznie wykonany kalendarz ze zdjęciami, notatnik na przepisy kulinarne, czy ramka z ulubionym zdjęciem. Takie bibeloty również są często wytwarzane ręcznie, często tylko na własne potrzeby, ale równie często na prezenty dla znajomych lub na sprzedaż. Bardzo modne jest też ręcznie malowana porcelana lub dodatki robione na drutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *