Medycyna estetyczna – czyli jak bez ryzyka wyglądać pięknie

Medycyna estetycznaGładka skóra, zdrowa cera – to wszystko jest niezwykle istotne w walce o piękno. Ludzie uważani za ładnych i zadbanych zwykle są w stanie nie tylko załatwić więcej, ale zwykle także więcej zarabiają i są bardziej lubiani. Wygląd teoretycznie nie powinien mieć znaczenia i funkcjonuje nawet wiele powiedzeń na ten temat, chociażby „nie oceniaj książki po okładce”. W praktyce jednak zawsze wygląd ma znaczenie.

Dbanie o wygląd już dawno wyszło poza ramy makijażu, kremów i diet. Chirurgia plastyczna zdecydowanie zdobyła ogromną popularność nawet przy swoich ogromnych wadach. Największymi od zawsze było ogromne ryzyko błędu, który mógł w zależności od zabiegu być nawet śmiertelny. Za przykład można podać rozlewające się implanty piersi. Medycyna estetyczna z kolei daje słabsze efekty, ale jest zdecydowanie bezpieczniejsza.

Zabiegi medycyny estetycznej

Ten dział kosmetyki jest stosunkowo młody, ale zdecydowanie zyskuje na popularności. Najczęściej wymienianymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej są botox oraz kwas hialuronowy. Jednak zabiegów jest zdecydowanie więcej, począwszy od mezoterapii, makijażu permanentnego, oxybrazja i wiele innych. Zabiegi te są oparte na naturalnych metodach i ich główną zaletą jest niewielka inwazyjność. Faktem jest jednak, że zabiegi medycyny estetycznej trzeba regularnie poprawiać. Są one także zdecydowanie mniej skuteczne od chirurgii plastycznej.

Nie taka bezpieczna medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna nie jest także tak bezpieczna jak wielu osobom mogłoby się wydawać. Szczególnie botox należy do rozwiązań z nie najlepszą opinią. Zwykle wynika to ze zdecydowanie zbyt częstego wstrzykiwania. Botox paraliżuje mięśnie twarzy, przez co skóra ulega wygładzeniu. Problem w tym, że ogranicza mimikę waży, a przy zbyt częstym stosowaniu może trwale uszkodzić mięśnie twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *