Meblowanie wnętrz – jak dopasować meble?

salonUrządzanie wnętrz to dla jednych sama przyjemność, dla innych z kolei prawdziwa udręka. O ile pierwsi wymienieni z chęcią sami bez porad zadbają o swoje wnętrza, to już osoby nie przepadające za zmianami będą szukać pomocy dosłownie wszędzie.

Meblowanie wnętrza obejmuje dwa główne elementy na które trzeba zawsze zwracać uwagę, dopasowanie gabarytów mebli i ich stylu do wnętrza. Nie bez powodu w Ikei czy jakimkolwiek innym sklepie meblowym jest pełno ogólnie dostępnych miarek, klienci mogą bowiem sprawdzać, czy dany mebel będzie pasował do ich wnętrza.

Mieszkania

Właściciele mieszkań zwykle za jedną z najważniejszych cech biorą właśnie gabaryty. Muszą oni bowiem zmieścić meble n niewielkiej przestrzeni, często we wnękach, czy krótkich ścianach. Niestety to właśnie w mieszkaniach najczęściej można znaleźć tzw. „pokoje nieustawne” w których jest dość trudno zmieścić i przede wszystkim ustawić meble w funkcjonalny sposób. Ograniczone gabaryty muszą się przy tym równoważyć z funkcjonalnością i pojemnością. Dlatego też tak często właściciele mieszkań decydują się na meble na wymiar. Dobranie odpowiedniego mebla może być bowiem wręcz niemożliwe. Meble na wymiar dają możliwość, aby dopasować dosłownie wszystko. Wciąż jednak wiele osób obawia się dużo większych kosztów niż kupno mebli w salonie, faktycznie jednak nie ma aż tak dużej różnicy w cenią, a na pewno jest w jakości.

Jeśli szukasz solidnej firmy oferującej meble na wymiar, wybór Atelier z Łodzi będzie naprawdę dobry. Więcej informacji i ofercie można znaleźć na stronie http://atelier24.pl . Warto także sprawdzić ich realizację obejmujące nie tylko meble i kuchnie na wymiar, ale i całe remonty pomieszczeń.

Meble w domach

Domy z zasady są dużo większe od mieszkań, a także pomieszczenia można dużo łatwiej umeblować. Przeważa wolna przestrzeń i tak naprawdę mamy dużo większe możliwości meblując. Dużo bardziej istotna staje się estetyka, którą możemy dopasować do wnętrza. Jedną z ważniejszych obecnie zasad jest kontrastowanie koloru mebli ze ścianami. Jeśli wybieramy meble ciemne, to ściany powinny być jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *