Letnie porządki w ogrodzie

warzywa-z-ogroduLato to czas, kiedy myślimy jedynie o błogim odpoczywaniu, wakacjach i lenistwie. Niestety aby móc spędzać czas w ładnym, zielonym ogrodzie, musimy najpierw troszkę popracować. Wiosną pracy jest oczywiści dużo więcej, ale i latem nie powinniśmy zapominać o prawidłowej pielęgnacji. Bez tego nasz ogród zarośnie chwastami i wcale nie będzie nas cieszył, a jesienią będziemy mieli jeszcze więcej pracy.

Nawadnianie

Latem jak wiadomo jest zazwyczaj bardzo gorąco. Zdarzają się co prawda chłodniejsze dni, ale deszczu zazwyczaj pada dużo za mało, niż potrzebują drzewa i rośliny w naszym ogrodzie. Dlatego powinniśmy pamiętać o prawidłowym nawadnianiu. Zwłaszcza kiedy deszczu jest mało, powinniśmy podlewać ogród codziennie. Jeżeli nie mamy na to czasu lub ochoty warto pomyśleć o zamontowaniu zdalnego systemu nawadniania.

Ochrona przed szkodnikami

Nie tylko wiosną nasze rośliny atakują różnego rodzaju szkodniki. Nawet jeżeli wiosna pryskaliśmy nasz ogród środkami ochrony roślin, teraz szkodniki mogą powrócić. Dlatego latem jest czas na ponowne opryskanie roślin, zwłaszcza tych owocowych, które już niebawem będą nas cieszyć wspaniałymi zbiorami.

Nawożenie

Latem trzeba tez pamiętać o nawożeniu naszych roślin. Jeżeli chcemy, aby nasza trawa była naprawdę zielona musimy o nią zadbać. Warto przede wszystkim kosić trawę bez kosza. W ten sposób nawozimy sobie trawnik w sposób naturalny i nieszkodliwy. Dobrze też przez całe lato magazynować odpady bio w kompostowniku, aby jesienią dobrze nawieźć swój ogródek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *