Leczenie kanałowe pod mikroskopem

dentysta-wroclawWizyty u dentysty rzadko komu kojarzą się z czymś przyjemnym. Raczej większość z nas stara się odwiedzać swojego stomatologa tylko w momencie kiedy zajdzie taka potrzeba. Niestety często zapominamy o wizytach kontrolnych i przez to, kiedy już trafimy do gabinetu jest już za późno. Często zdarza się, że jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe. Jedynym plusem jest to, że dzięki rozwojowi medycyny możemy zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem, szczególnie popularne we Wrocławiu.

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja

Endodoncja obejmuje leczenie wielu chorób związanych m.in. z miazgą zęba. Jeżeli nasz stomatolog zdecyduje, że ząb wymaga leczenia kanałowego pod mikroskopem oznacza to, że w wyniku głębokiej nieleczonej próchnicy dopuściliśmy do zapalenia miazgi zęba. Stomatolodzy z Wrocławia uważają, że sytuacja taka jest niebezpieczna nie tylko dla zęba, ale i dla całego organizmu, gdyż miazga jest bardzo dobrze ukrwiona i unerwiona, a jej zakażenie ma negatywny wpływ na serce, nerki i stawy. Dlatego ważne jest, aby możliwie szybko zlikwidować problem i wyleczyć zęba. Doskonale sprawdza się w takiej sytuacji leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu

W leczeniu kanałowym największą trudnością jest pokonanie dużego zakrzywienia kanału, które bardzo utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia oczyszczenie kanału. Na szczęście dentyści z Wrocławia wprowadzili ostatnio na rynek usług stomatologicznych rewolucyjne urządzenie, które niemalże w pełni rozwiązuje ten problem. Dzięki użyciu mikroskopu leczenie kanałowe w mikroskopie Wrocław stało się łatwiejsze i mniej bolesne dla pacjentów. Stomatolog łatwiej dostrzeżenie skomplikowane struktury anatomiczne, przewężenia i obliteracje kanałów korzeniowych zębów. Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodontycznego znacząco zmniejszył się odsetek niepowodzeń leczenia kanałowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *