Kolory w mieszkaniu

wnętrzaKolory mają ogromny wpływ nie tylko na ogólny wystrój wnętrza, ale również na nasze samopoczucie. Zieleń ceniona jest za swe uspokajające i odprężające właściwości, czerwień pobudza, zaś kolor żółty sprzyja koncentracji. Łagodna biel świetnie sprawdza się tam, gdzie potrzebne jest wyciszenie i spokój. Warto pamiętać o właściwościach poszczególnych kolorów podczas urządzania wnętrza, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie przez cały dzień.

Jakie kolory najczęściej uwzględniają projekty wnętrz mieszkań? Jakie aranżacje wnętrz są najciekawsze?  Wykończenia wnętrz to często bardzo trudne zadanie, nie tylko pod względem pracy jaką trzeba wykonać.

Jasne wnętrza

Projekty wnętrz bardzo chętnie wykorzystują jasne barwy. Jasne wnętrza są neutralne i świeże, zaś ich dodatkowa zaleta polega na optycznym powiększeniu danego pomieszczenia. Biel i beż to najchętniej wykorzystywane kolory, które świetnie komponują się naturalnymi, drewnianymi meblami, które tak chętnie wykorzystywane są w salonach i sypialniach. Jasne kolory bardzo dobrze sprawdzają się również w tych wnętrzach, w których ważna jest koncentracja. Kącik do nauki lub kącik to pracy to kolejne miejsce, w którym można je z powodzeniem zastosować.

Żywe wnętrza

Żywsze kolory, jak czerwień i jej odcienie, świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy jadalnia. Choć poprzez ich zastosowanie można optycznie pomniejszyć wnętrze, dają one sporo pozytywnej energii. Idealnym miejscem dla pobudzającego apetyty koloru jest zatem jadalnia oraz kuchnia – wnętrza najsilniej związane z jedzeniem. Kuchnia to wnętrze, które można również urządzić w kolorze żółtym. Ta pogodna barwa to nie tylko optymizm, ale również pobudzenie do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *