Język obcy to podstawa

Język obcyUmiejętność posługiwania się językami obcymi jest w dzisiejszych czasach niezbędna w wielu dziedzinach życia. Aby znaleźć dobra prace nie wystarczy już tylko umieć porozumieć się w języku angielskim. To jest już dość powszechne i nie daje nam żadnej przewagi konkurencyjnej na rynku pracy. Dlatego warto już od najmłodszych lat inwestować w siebie i przykładać się na zajęciach językowych, abyśmy w przyszłości mogli czerpać z tego korzyści.

English is easy and fun?

Angielski jest w dzisiejszych czasach językiem podstawowym, za pomocą którego bez problemu dogadamy się prawie w każdej części świata. Dlatego w wielu szkołach jest on językiem podstawowym, z którym dzieci mają styczność od najmłodszych lat. Jednak angielski nie daje nam zbyt wiele jeśli chodzi o poszukiwanie dobrej pracy. Angielski trzeba znać i jest to traktowane przez wielu pracodawców jako coś oczywistego.

Niemiecki, francuski, rosyjski

Niemniej popularnymi językami, których chętnie uczy się wiele młodych i starszych osób są niemiecki, francuski i rosyjski. Przy pomocy niemieckiego i francuskiego porozumiemy się w wielu krajach Unii Europejskiej, co jest bardzo istotne jeżeli chcemy pracować w dużej korporacji. Daje również szansę na pracę zagranicą. Rosyjski natomiast jest przydatny, gdyż wiele firm współpracuje ze wschodem i poszukuje specjalistów biegle władających tym językiem.

A może trochę egzotyki?

Angielski, niemiecki, francuski, rosyjski – wszystko to dla wielu młodych, chętnych do nauki ludzi za mało. Chcą czegoś innego, ciekawszego. Dlatego też wiele szkół językowych zaczęło oferować usługi niestandardowe tj. nauka języka chińskiego, japońskiego. W dobie intensywnego rozwoju Chin i ich ekspansji na rynkach światowych wielu krajach nauka tego języka może być naprawdę przyszłościowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *