Jakie są zalety tapety?

tapetaWiele osób, które urządzają nowy dom czy odświeżają mieszkanie, zastanawia się czy ściany lepiej jest wytapetować czy pomalować. Oba rozwiązania mają wiele zalet. Jednak tapety o niebanalnych kolorach czy nietuzinkowych motywach, mogą okazać się o wiele ciekawszym pomysłem. Polecane są szczególnie tam, gdzie białe albo jednokolorowe ściany już nam się znudziły albo po prostu szukamy ciekawego pomysłu na wnętrze.

Na początek warto zastanowić się na jakim efekcie nam zależy. Gdy lubimy przełamywać przestrzeń jakimś ciekawym akcentem, możemy zdecydować się na ciemne tapety – dobrze wyglądają wtedy rozjaśnione jaskrawymi kolorami dodatków w pomieszczeniu, na przykład pomarańczowym wazonem do kwiatów czy czerwoną doniczką.

Na tapety ścienne z powodzeniem mogą też postawić miłośnicy klasyki. Na pewno ucieszy ich fakt, że tapety w delikatne paski pasują do niemalże każdego stylu i wnętrza. Gdy klasyka to nie jest nasza bajka – możemy przejrzeć bogatą paletę fototapet. Na rynku jest tak wiele wzorów, że zaspokoją wszelkie gusta nawet miłośników bardzo wyszukanych wzorów.

I rada na koniec: tapety i fototapety dobieramy według takich samych zasad jak w przypadku wyboru kolorów farb. Zasada działania barwy we wnętrzu w obu przypadkach pozostaje ta sama. Zatem jasne kolory czynią wnętrze bardziej przestronnym, a ciemne barwy – optycznie pomieszczenia zmniejszają. Nowością na rynku są tapety natryskowe. Jednak stawiając na nie, lepiej zaufać specjaliście. Założy je nam tylko fachowiec z odpowiednim sprzętem. Na ściany w naszym mieszkaniu czy firmie patrzeć będziemy przecież codziennie – warto więc, by efekt nas satysfakcjonował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *