Jakie oświetlenie założyć w małym mieszkaniu ?

Gra świateł, to jeden z trików, za pomocą którego możemy optycznie powiększyć nasze małe pomieszczenia. Odpowiednio dobrane oświetlenie i dobrze umieszczone gwarantuje nam zamierzony efekt. 

Pokój z małą ilością światła

Oświetlenie w każdym pomieszczeniu wcale nie musi być różne, ale także nie musi być takie samo. Ważne żeby ze sobą współgrało i było dopasowane do wnętrza oddając jego charakter.
Nie ma powodów, żeby nie zakładać powiedzmy takich samych lub podobnych halogenów w przedpokoju, kuchni i łazience. W sumie dlaczego nie? Halogeny założone w przedpokoju wzdłuż sufitu, w kuchni i łazience rozmieszczone punktowo wyglądają bardzo efektownie. Przedpokój to zazwyczaj ciemne miejsce, więc warto umieścić dodatkowo kinkiety na ścianach. Nie zapomnijmy o oświetleniu wokół lustra i po przeciwnej jego stronie. Światło powinno być skierowane na ściany. Uzyskujemy w ten sposób efekt powiększenia.

Oświetlenie w pomieszczeniach

Jeśli chodzi o sypialnię, lub salon, to sprawa także jest prosta. Oświetlenie może być, ale nie musi być takie samo. Jeśli pomieszczenia są małe, to rozmieśćmy kinkiet na krótszych ścianach . Pamiętajmy o kloszach skierowanych na ściany i jeśli mamy żyrandol, to światło koniecznie skierowane na sufit. Pokój wydaje się wtedy wyższy.

Oświetlenie z charakterem

Musimy pamiętać o tym, że nie każde oświetlenie nadaje się do każdego mieszkania. Każde wnętrze ma swój charakter. Nie zakłócajmy go nieodpowiednio dobranymi kloszami, żarówkami, czy abażurami. Możemy zepsuć całkowicie wystrój naszych wnętrz, a szkoda byłoby zniweczyć takimi dodatkami to, co osiągnęliśmy do tej pory urządzając swoje przysłowiowe cztery kąty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *