Jaki zawód warto wybrać?

studentkaOsoby zdające maturę często przynajmniej powinny zastanowić się jaki zawód chcieli by wykonywać. Faktycznie jednak ten moment jest właściwie ostatnim dzwonkiem, bo taka decyzja powinna pojawić się chociaż w momencie wybierania szkoły po gimnazjum. Faktycznie jednak niezdecydowanie trwa zdecydowanie dłużej bo nawet niestety do końca studiów, które często okazują się także przedłużeniem niezdecydowania. Problemy na rynku pracy wśród młodych zdecydowanie powinny dawać do myślenia. W jakie więc zawody warto inwestować siebie?

Kierunki zamawiane?

Co roku ministerstwo edukacji przedstawia kierunki zamawiane, a więc takie, które teoretycznie są najbardziej potrzebne naszej gospodarce. Teoretycznie oznacza to więc, że kierunki takie dają szansę na dobrą pracę. Niestety w praktyce bywa zupełnie inaczej, co pokazuje chociażby kierunek budownictwo, który i w tym roku jest zamawiany, a wielu absolwentów nie ma pracy i musi się przekwalifikować. Faktycznie więc sugerowanie się tym, że będzie praca po takim kierunku może być ogromnym błędem.

Medycyna – to jest to!

Medycyna zawsze potrzebna była i będzie. Lekarze nieustannie mają pełne ręce roboty i zdecydowanie nie mogą narzekać na niskie zarobki. Niezależnie czy mówimy o chirurgach, dentystach, ginekologach czy laryngologach. Każdy lekarz ze zdanym egzaminem państwowym zdecydowanie nie musi martwić się bezrobociem. Oczywiście ten zawód nie jest ławy i wymaga ogromnego wysiłku na etapie studiów, ale i przez całą pracę zawodową. Lekarze to zdecydowanie nie grupa mało pracujących specjalistów. Nawet mówi się o zdecydowanym przepracowaniu tej grupy zawodowej w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *