Jak zakłada się licówkę?

uśmiechDzisiaj bardzo często stomatolodzy wykorzystują licówkę do poprawy wyglądu naszych zębów. Jest to po prostu pewnego rodzaju metoda na wybielenie zębów. Tradycyjne sposoby wybielania czasem nie mogą być zastosowane. Może to być związane z różnymi chorobami dziąseł, samymi zębami czy innymi problemami, które mogą występować w jamie ustnej. To właśnie z tego powodu tak naprawdę nie powinniśmy podejmować się wybielania samodzielnie, bo na rynku można kupić do tego specjalne urządzenia, jeśli nie wiemy czy jest to dla nas bezpieczne.

Nakładanie licówek

Licówki to nic innego jak bardzo cieniutkie płytki, które wykonane są z porcelany. Są one śnieżnobiałe i dokładnie tak samo będą wyglądały nasze zęby po ich nałożeniu. Płytki są doklejane do zębów od ich przedniej strony, czyli na lico, strona po której znajdują się nasze wargi oraz policzki. Efekty wybielania nie jest więc pełny, ale tak naprawdę tylko te części zębów widać na co dzień. Aby nałożyć te elementy zęby należy delikatnie zeszlifować. Wynika to z tego faktu, że nawet bardzo cienka licówka pogrubi zęba co może powodować podrażnienia w jamie ustnej. Zęba trzeba więc zeszlifować tyle ile grubości ma ten element. Wyjątkiem są zęby cofnięte, gdzie nie trzeba prowadzić tego zabiegu.

Czy są trwałe?

Trwałość licówek zazwyczaj jest dość duża. Na pewno plusem jest to, że takie efekty wybielania są widoczne dużo dłużej niż po wybielaniu tradycyjnym. Naturalny ząb o wielkie szybciej pokryje się nalotami niż ceramiczna płytka, która po umyciu zwykłą pastą i szczoteczką znów pięknie się prezentuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *