Jak kupić używane auto i nie stracić na tym

mercedesHandel używanymi samochodami jest w Polsce bardzo rozbudowany. Polaków zwyczajnie nie stać na kupno samochodu z salonu, dlatego decydują się na rynek wtórny, najczęściej kupują auta zza zachodniej granicy.

Kupno auta to nie wyjście na szybkie zakupy, tylko bardzo trudne i ryzykowne zajęcie. Pojawiają się nawet opinie, że łatwiej jest kupić nieruchomość niż samochód z rynku wtórnego. Faktem jest, że ryzyko bycia oszukanym podczas kupna samochodu jest zdecydowanie większe.

Uwaga handlarz

Kupując samochód używany warto wiedzieć, że decydując się na pojazd od handlarza trzeba zachować podwójną czujność. Handlarze wraz z doświadczeniem staja się specjalistami w zatajaniu przed wszelkimi usterkami w autach. Znają setki trików na ukrycie zużycia opon, tapicerki, odświeżenia lakieru, ukrycia niedoróbek podczas napraw lub usterek. Także historia pojazdu może być mocno przekłamana jeśli handlarz chce coś ukryć. Po osobie prywatnej łatwiej poznać, że coś ukrywa, także usterki auta są bardziej widoczne.

Zbyt piękne aby było prawdziwe

Jednym z największych błędów osób sprzedających swoje samochody jest przedstawienie jako zbyt piękne. Piętnastoletnie auto, które nie miało nawet stłuczki, a lakier nie ma śladu po rysach czy lekkich wgnieceniach to tak duża rzadkość, że jest to właściwie nie możliwe, aby takie auto trafić. Zwykle Używane auta „od emeryta, który jeździł tylko do sklepu i do kościoła” rozchodzi się wśród znajomych lub rodziny. Najczęściej auto jest świeżo po gruntownych pracach lakierniczych, a to może oznaczać ustalenie typu „naprawa pod sprzedaż” czyli pobieżnie. Zwykle kończy się to potrzebą kolejnej naprawy lakierniczej w dość szybkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *