Implanty – zęby jak prawdziwe

implantyBraki w uzębieniu to problem dotykający nie tylko osoby starsze ale tak naprawdę w każdym wieku. Utrata zęba stałego wiąże się nie tylko z mało atrakcyjnym uśmiechem, psychicznym dyskomfortem i zdrowotnymi konsekwencjami. Brak nawet jednego zęba sprawia, że pozostałe są poddawane większym obciążeniom i szybciej się ścierają. Oczywiście prowadzi to po czasie do kolejnych uszkodzeń zębów i ewentualnych strat w uzębieniu. Dlatego też nie wato zwlekać z leczeniem.

We Wrocławiu funkcjonuje klinika Idental specjalizująca się w implantologii, dlatego też wszystkich, których interesuje oferta na implanty Wrocław odsyłamy na ul. Ślężną 112/4U we Wrocławiu.

Czym są implanty stomatologiczne?

W dużym uproszczeniu to oczywiście sztuczne zęby, jednak to wie każdy. Faktycznie jest to zamocowana w szczęce najczęściej tytanowa śruba, do której przytwierdzona jest ceramiczna korona imitująca zęba. Taki pojedynczy implant zachowuje wytrzymałość taką jak prawdziwy ząb i przy regularnych wizytach u dentysty oraz odpowiedniej higienie jest równie, a nawet bardziej trwały. Tytan z którego zwykle robi się śruby mocujące jest materiałem, który idealnie sprawdza się w takim zastosowaniu ponieważ ludzki organizm nie traktuje go jak obce ciało i jest duża szansa przyjęcia się takiego implantu dzięki czemu obrasta go wręcz kość. To właśnie dzięki temu są tak trwałe.

Wszczepianie implantów

implantImplanty można wszczepiać zaraz po utracie zęba jak i lata po pojawieniu się ubytku. Stomatolog najpierw nacina mieszek zębowy i mocuje w szczęce śrubę, następnie zaszywa mieszek. Wtedy trzeba czekać na przyjęcie się śruby. Może to trwać od 1 do 6 miesięcy i zależy on od rodzaju implantu, a przede wszystkim stanu tkanki kostnej. Warto także wiedzieć, że osobom poniżej 18- 20 roku życia nie wszczepia się implantów stomatologicznych ze względu na niezakończony jeszcze okres wzrostu kostnego. Dopiero po przyjęciu się podstawy implantu można przejść do założenia korony.

Implanty stosuje się jedynie pojedynczo?

Zdecydowanie nie, bardzo często korzysta się z nich jako filarów do mostów stomatologicznych, gdzie np. dzięki 2 implantom uzupełniamy braki np. 5 zębów. W Polsce wciąż częściej korzysta się z mostów stomatologicznych i protez, które są po prostu tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *