Hirudoterapia zapobiegnie migrenie

ból głowyWielu z nas słyszało o tej metodzie leczenia, ale jednak ma pewne wątpliwości co do jej zastosowania. Faktem jest, że hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami nie należy do standardowych i nowoczesnych metod walki z różnymi schorzeniami, ale w świecie znana jest już od stuleci i z powodzeniem stosowana.

Niekonwencjonalnie, ale zdrowo

Wiele osób kojarzy leczenie pijawkami z okultyzmem i zabobonem, jednak ta metoda leczenia jest oficjalnie uznana przez wielu lekarzy. Dawniej zdrowotny wpływ leczenia pijawkami tłumaczono sobie jako efekt upuszczania krwi. Jednak dzisiaj już dobrze wiemy, że pijawki wprowadzają do organizmu lecznicze substancje, które często uwalniają nas od różnych dolegliwości bólowych. Hirudoterapia pomaga również przy mniej lub bardziej nasilonych bólach migrenowych. Jednak w przypadku leczenia migreny ostrożność należy zachować u pacjentów z alergią, gdyż ślina pijawek może uczulać.

Na czym polega terapia?

Często słyszymy, że stawianie pijawek jest żywą akupunkturą. W przypadku migrenowych bólów głowy lekarze przyczepiają pijawki w miejsca, które odpowiadają za ból, czyli najczęściej głowa i obszar za uszami. Ukąszenie pijawek na szczęście nie jest bolesne, gdyż wydzielają one specjalne substancje znieczulające, podobnie jak komary. Podczas gdy pijawki piją naszą krew, jednocześnie wpuszczają do organizmu tzw. hirudozwiązki, czyli substancje działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ponadto rozszerzają naczynia krwionośne i usuwają zastoje krwi, dzięki czemu czasami migrena w ogóle się nie pojawia. Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. pół godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *