Fotograf czy kamerzysta na wesele?

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny jest dzień ślubu i wesela. Młoda para oraz najbliższa rodzina często przygotowują się do tej uroczystości całymi miesiącami. Bez wątpienia jednak można od kilku lat zauważyć trend coraz skromniejszych i mniej hucznych uroczystości ślubnych i weselnych. Bez wątpienia ma na to wpływ fakt, że to sami młodzi najczęściej finansują takie przyjęcia, a na tym etapie życia mało kogo stać na wydawanie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dawniej też podstawą było korzystanie z usług fotografa i kamerzysty, czy dziś jest podobnie?

Kamera!

weseleDługie nagrania weselne, gdzie cała rodzina przygląda się temu jak wszyscy jedzą rosół, piją alkohol i tańczą nie każdemu pasują. Kamerzyści oczywiście starają się dopasować do wymagań klientów i oferują coraz to więcej opcji nagrań uroczystości. Można więc nagrać samą uroczystość ślubu i tylko przyjazd na salę, są także pary, które decydują się na nagranie jedynie klipu weselnego. Choć oczywiście wciąż są pary, które życzą sobie nagrywanie od błogosławieństwa panny młodej po oczepiny i do tego jeszcze klip. Najczęstszą opcja wybieraną przez młodych jest nagrywanie ślubu oraz wesela do oczepin. Materiału jest aż nadto, a jeśli kamerzysta dobrze radzi sobie z wychwytywaniem ciekawych sytuacji, no i oczywiście goście dobrze się bawią, to taki film wcale nie musi być nudny.

Przed obiektywem

Na przestrzeni kilkunastu lat zaszła dość duża zmiana jeśli chodzi o fotografię ślubną. Standardem były sesje w studiu fotograficznym, te same pozy, identyczne tła dla wszystkich klientów. Nic więc dziwnego, że taka forma ustąpiła sesjom plenerowym. Wiele par jest w stanie przejechać nawet kilkaset kilometrów aby móc zrobić fotki w ciekawym miejscu. Plaża, jezioro, pola, las, a nawet góry – to tylko przykłady gdzie młodzi jadą z fotografem dla kilkudziesięciu ciekawych ujęć. Jeśli chodzi o fotografię ślubną na weselu, to coraz częściej fotografowie mają ograniczony czas do kilku godzin na początku przyjęcia, to zwykle w zupełności wystarcza na przygotowanie ciekawego zestawu zdjęć.

plener

2 w 1

Jednym z rozwiązań pozwalających oszczędzić na wideofilmowaniu i fotografii ślubnej jest kamerzysta robiący również zdjęcia. Profesjonalne kamery są przystosowane do tego, że można nimi robić również zdjęcia, dzięki czemu młodzi mogą zaoszczędzić nawet tysiąc złotych.

Bez wątpienia ani fotografia ślubna, ani wideofilmowanie nie znikną puki ludzie wciąż będą brali śluby i będą organizowali wesela. Choć zmienia się forma to można wręcz zauważyć, że wideofilmowanie i fotografia stają się nawet coraz ważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *