Dobra auto szkoła charakteryzuje się…

Dźwignia zmiany biegówPrawo jazdy to dokument, który chciałby posiadać prawie każdy nastolatek. Jeszcze własne cztery kółka albo chociaż rodzice chętnie oddający własne auto i młody człowiek czuje się naprawdę wolny. Jednak jeszcze przed uzyskaniem takiego uprawnienia trzeba odbyć 30 godzin zajęć teoretycznych i tyle samo praktycznych w zarejestrowanej auto szkole.

Problem w tym, że nie każda auto szkoła ma za cel wysoki standard szkolenia, a raczej zbijanie kasy na kursantach. Trzeba więc mocno się natrudzić, żeby znaleźć dobrą szkołę jazdy.

Nieuczciwe praktyki auto szkół

Szukając kursu na prawo jazdy zawsze zwracamy dużą uwagę na cenę, w końcu opłata ponad tysiąc złotych to dla każdego spory wydatek. Dlatego też właśnie na tym etapie łapie się najwięcej osób na oszustów. Najniższa cena kursu nie oznacza, że będzie najtaniej. Niestety wiele szkół jazdy ukrywa wiele opłat, tak, aby na początku kursantom wydawało się, że znaleźli najtańszą ofertę na rynku, która niestety po zsumowaniu wszystkich kosztów okazuje się zwykle najdroższą. Z podstawowych praktyk auto szkół jest dodatkowa opłata za egzaminy wewnętrzne, naukę na aucie takim jak w ośrodku egzaminacyjnym(wcześniej zwykle wspominają, że mają takie auto i tyle) czy nawet dodatki za jazdy w konkretnych porach jak np. po 16.

Lampa samochodowaJak znaleźć dobrą auto szkołę

Pierwsze co powinniśmy zrobić to popytać swoich znajomych o to gdzie uczyli się. Wbrew pozorom warto pytać się weteranów egzaminów na prawo jazdy, zwykle są oni bardziej zorientowani w tym, która szkoła jazdy nie robi kursantów w przywłosowe „bambuko”. Jeśli już wybierzemy jakąś auto szkołę, to zawsze powinniśmy dokładnie się wypytywać o wszystko, dobrze jak ktoś znajomy jest z nami i wysłucha tych samych deklaracji. Właściciele szkół jazdy już przywykli do nieufności i nie dziwią się kiedy kursanci dopytują się o to czy egzaminy wewnętrzne są płatne czy za płytę z pytaniami do nauki będą musieli też dopłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *