Dbajmy o przestrzeń publiczną!

starówka warszawska

Wygląd naszego otoczenia zależy od nas – obywateli, dbając o czystość naszego otoczenia, przyczyniamy się do tworzenia dobrego wizerunku naszej okolicy, naszego miasta. Nalezy również zadbać o wygląd elementów małej architektury. Słupy ogłoszeniowe, ławki, kosze na śmieci, latarnie przy ulicy, wszystko to wpływa na pozytywny wizerunek naszej okolicy. Wszystkie te elementy są częścią małej architektury, która jest dobrem wszystkich mieszkańców, i ułatwia nam codzienne życie. W parkach znajdziemy ozdobne ławki parkowe, dzięki którym możemy się zrelaksować oraz odpocząć.

Miasta tonące w śmieciach

Należy dbać o wygląd naszego miasta, czy też naszej okolicy, pamiętajmy, że jak nas widzą tak nas opisują. Dzięki temu nasze otoczenie będzie czyste i zadbane, dzięki czemu będzie nam dobrze służyło. Przeciętny obywatel naszego kraju rocznie produkuje około 250 kg śmieci. W samym tylko Gdańsku w ciągu 24 godzin powstaje ponad 300 ton różnego rodzaju odpadów komunalnych. Gromadzone są one  tradycyjnie na wysypiskach i tylko mała ilość odpadków jest segregowana. Obecnie na ulicach miast znajdujemy więcej pojemników, które umożliwiają segregację odpadów.

Segregacja odpadów

Śmieci możemy podzielić na papier, który jest przeznaczony na makulaturę, szkło które może zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Abyśmy w przyszłości nie utonęli w śmieciach, powinno dążyć się do segregacji odpadów, ponieważ większość z nich można obecnie ponownie wykorzystać. Kosze na śmieci powinny być powszechnie dostępne dla każdego, tam gdzie powstaje najwięcej odpadów. Przykładowo każdy punkt gastronomiczny powinien być wyposażony w kosz na śmieci, gdzie produkuje się dużo odpadków organicznych, które mogą posłużyć na pożywienie dla bakterii. Kosz powinien znajdować się przy każdej ławce, można sobie wyobrazić jak ławki parkowe tonęły by w śmieciach, gdyby nie było koło nich koszy na śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *