Coaching – sposób na samorozwój

trener biznesuKażdy człowiek ma swoje limity, ale także i potencjały, słuchając opowieści i oglądając zdjęcia osób niepełnosprawnych, którzy mimo problemów potrafią osiągać wiele, łatwo można zdać sobie sprawę z tego jak wiele osób zwyczajnie nie wykorzystuje swojego potencjału. Coaching to nic innego jak właśnie szukanie sposobów na wykorzystanie pełni swoich możliwości.

Choć nazwa ta wywodzi się od trenera sportowego to metoda ta wykorzystuje psychologię do zwiększenia motywacji i poprawę samo oceny. Coachingi ogólnie mogą dotyczyć wielu dziedzin jednak zawsze na celu mają samorozwój.

Inwestycja w siebie

Coaching to faktycznie prawdziwe inwestowanie w siebie, a więc w kapitał zdecydowanie najważniejszy. Wiele także zależy od samego trenera, który powinien w bardzo wyważony sposób motywować daną osobę. Coachami mogą być jedynie osoby mogące pochwalić się świetnymi umiejętnościami miękkimi, dlatego najczęściej zostają nimi psychologowie. Bez odpowiedniego podejścia i przeszkolenia coach może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, dlatego warto szukać tylko tych wykwalifikowanych. Jednak nie tylko kwalifikacje są istotne, ale także podejście do danej osoby, każdy człowiek jest inny a podczas szukania sposobów motywujących, trzeba wykazać się ogromną delikatnością przy zachowaniu skuteczności.

Świetnym psychologiem oferującym właśnie coaching Wrocław jest Magdalena Gruszka. Mandaleo to projekt tej Pani psycholog i obejmuje właśnie szeroki zakres szkoleń i coachingu kierowanych do ambitnych osób z Wrocławia.

Moda na coaching

Jak większość trendów w naszym kraju, tak i ten przyszedł do Polski zza oceanu. Osoby pracujące jako trenerzy osobiści oczywiście oferują swoje usługi jedynie w dużych miastach takich jak Wrocław, Warszawa, Poznań czy Kraków. Ich klienci to zwykle wysoko sytuowane osoby, które wielką uwagę przykładają do swojej kariery i chcieliby spełniać swoje ambicje zawodowe. Bez wątpienia coaching w tym pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *