Co zrobić żeby nasze dziecko szybciej wyzdrowiało?

chore-dzieckoCzas przeziębień i grypy trwa w najlepsze, tym bardziej, że zima nie należy do tych najmroźniejszych. Wirusy i bakterie mnożą się na potęgę i każdego z nas może złapać przeziębienie. Gorzej jeśli nasze dziecko złapie wirusa z powietrza lub przyniesie jakieś choróbsko z przedszkola. Oczywiście pediatra przepisze lekarstwa i poinstruuje jak zajmować się maluchem, ale jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby nasz szkrab szybciej wrócił do zdrowia.

Słuchaj lekarza i czytaj ulotki

Zazwyczaj kiedy pediatra przepisuje nam jakieś leki, najpierw przeprowadza dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia dziecka, rzeczy na które jest uczulone. Jednak pomimo tego wywiadu, jeżeli mamy jakieś wątpliwości zawsze warto przeczytać ulotkę dołączoną do lekarstwa. Lekarz mógł przepisać inną dawkę leku dla dziecka niż ta podana na opakowaniu, ale powinien unikać substancji, które mogą uczulać małego.

Dokładne dozowanie

Jeżeli dziecko ma przepisany antybiotyk, bardzo ważne jest, aby podawać go dokładnie według zaleceń lekarza. Poziom substancji leczniczych zawartych w antybiotykach po pewnym czasie spada i wtedy konieczne jest podanie dodatkowej dawki. Ważne jest również, aby podawać dokładnie tyle lekarstwa ile zapisał lekarz.

Lekkostrawna dieta i dużo wody

Podczas choroby dziecko może stracić apetyt. Oczywiście warto go namawiać do jedzenia mniejszych porcji lekkostrawnych dań z dużą ilością warzyw. Jednak bardziej istotne przy chorobie jest spożywanie dużej ilości płynów. Jest to istotne zwłaszcza jeśli dziecko gorączkuje. Musimy zmusić dziecko do picia, bo inaczej może dojść do odwodnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *