Cennik usług remontowych w Łodzi

cennik usług remontowych łódźNadeszła wiosna, dni są coraz dłuższe i cieplejsze, więc skończył się czas odpoczynku dla firm remontowych. Prace ruszyły pełną parą z pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych za oknami. W tym roku dość mocno zmienił się cennik usług remontowych, zwłaszcza w Łodzi. Rozpiętość cenowa pomiędzy tym, a poprzednimi latami wynosi czasami nawet 40%.

Czemu zmiana cennika?

Cennik usług remontowych przez kilka ostatnich lat niewiele się zmieniał, co najwyżej o kilka procent rocznie. Natomiast w tym roku ceny drastycznie poszły w górę, głównie z powodu wyższych podatków. Cennik usług remontowych w Łodzi musiał ulec zmianie, gdyż w przeciwnym razie wiele mniejszych firm remontowych musiałoby ogłosić upadłość. Oczywiście byłoby to niedopuszczalne, gdyż już teraz na rynku usług budowlano-remontowych w Łodzi nie ma zbyt wielu firm, a bezrobocie jest całkiem spore. Cennik usług remontowych w Łodzi musiał również ulec zmianie ze względu na wzrost cen artykułów niezbędnych przy remontowaniu. Chodzi przede wszystkim o specjalistyczne narzędzia i sprzęty, których ceny wzrosły o ok. 20%.

Negocjacje mogą się opłacić

Pomimo tak drastycznej zmiany cennika usług remontowych nie warto od razu rezygnować z remontu z powodu zbyt dużych kosztów. Co prawda najprawdopodobniej zapłacimy za remont więcej niż zapłacilibyśmy w poprzednim roku lub dwa lata temu, ale za rok może być jeszcze gorzej, gdyż rząd planuje wprowadzić nowe obciążenia dla firm remontowych. Dlatego warto poszukać firm remontowych spoza naszego regionu i negocjować cennik usług remontowych. W Łodzi ceny są dużo wyższe niż np. w Zgierzu czy Pabianicach. Dlatego warto wybrać się do tych mniejszych miast regionu, by na miejscu zapoznać się z cennikiem usług remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *